Пошук особових справ

Обліково-послужні картки, метрики, ревізькі казки, сповідні відомості

Багатьом із нас можуть знадобитися послуги архівного пошуку документів як для поповнення домашнього архіву, так і для практичної мети (отримання спадку, еміграція, підтвердження родинних зв’язків тощо).

Якщо говорити саме про генеалогію, ця категорія послуг досить універсальна і підходить як дослідникам-початківцям, так і досвідченим генеалогам. Наприклад, ми можемо допомогти в отриманні з українських архівів або РАЦС документа для дослідника, який сам займається пошуком, але проживає за межами України.

Наша компанія може здійснити точковий пошук різноманітних документів:

Обліково-послужна картка (ОПК)

 документ, який містить основні дані про радянського військовослужбовця, що має офіцерське звання. Це джерело важливе для тих, кого цікавить послужний список свого родича (місця служби, зміни в званнях та ін.).

Табірна картка

важливе історичне джерело, яке дозволяє заповнити «білі плями» в біографії репресованої особи у разі, якщо кримінальна та / або табірна справа не збереглися. З неї можна дізнатися базові біографічні відомості, дати і місця, що стосуються відбування покарання тощо. Для отримання копії табірної картки або ж довідки на підставі цього документа необхідно хоча би приблизно знати, де репресований відбував покарання – назва табору або області, де табір знаходився.

Документи про навчання в університеті, гімназії (список учнів, анкета тощо)

 джерела, про які часто забувають, але які можуть допомогти віднайти багато цікавих даних. Якщо говорити про столицю України, в Державному архіві міста Києва (ДАК) зберігається величезний масив матеріалів по вищим навчальним закладам, ліцеям, гімназіям та ін. Якщо Ваш предок навчався, наприклад, в Імператорському університеті Святого Володимира (нині – КНУ ім. Т.Г. Шевченка), велика ймовірність, що ми зможемо відшукати список студентів його курсу, відомості з оцінками, анкети, особову справу та багато іншого.

Сповідна відомість (сповідний розпис)

 дуже важливий документ для генеалогічного дослідження, що дозволяє побачити відразу весь список членів сім’ї, а не шукати окремий запис по кожному з них. Це джерело буде найбільш корисне для тих, хто вже заглибився у вивченні свого роду приблизно до середини ХІХ століття, адже часто про сповідні відомості збереглися не пізніше 1860х-1870х років. Основним недоліком цього джерела є велика кількість помилок у зазначенні віку осіб. Зберігаються ці документи переважно в обласних архівах та Центральному історичному архіві Києва (ЦДІАК).

Ревізька казка

джерело, що (по аналогії зі сповідними відомостями) буде корисне тим, хто вже глибоко занурився у вивчення історії роду. Ревізії – це облікові документи Російської імперії, які велися для контролю оподаткування, до них вносилися всі члени родин поіменно із зазначенням віку та родинних зв’язків. Остання ревізька казка датується 1858 роком (без урахування додаткових казок). Зберігаються вони також в обласних архівах і ЦДІАК.

З фінансової точки зору клієнту також часто вигідніше оплатити отримання одного конкретного документа, ніж масштабний архівний пошук. По вартості пошук одного документа варіюється в діапазоні 100-300 $ в залежності від типу джерела та складності доступу до нього.

Ціни

Часті запитання

Довіреність вимагається у тих випадках, коли необхідно отримати документи, від моменту створення яких минуло менше 75 років. Якщо Ваш родич народився до 1945 року, довіреність не вимагається, якщо після – вона мусить бути.

У більшості випадків – ні, бо метричні книги велися при храмах всіх конфесій до 1921-1922 рр., у ті роки такої категорії як “національність” не існувало. Для підтвердження коріння у більшості випадків потрібні докумети лише радянського періоду, в яких присутня графа “національність”. Метрики храмів підходять лише для підтвердження єврейського коріння, бо запис про народження дитини у метричній книзі синагоги вже вказував на те, що ця родина єврейська.

Документи про оподаткування, що велися в Російській імперії. У них вівся облік населення, що сплачувало податки, із зазначенням імен членів родини та їхнього віку. Остання (десята) ревізія була проведена у 1858 році.

Список жителів населеного пункту, що відвідали сповідь перед Великоднем. Цей тип джерела був найбільш характерним для православних громад. У сповідному розписі можна відшукати повний перелік жителів села/міста із зазначенням їхнього віку.

Документи такого типу знаходяться на зберіганні в Центральному архіві Міністерства оборони РФ у м. Подольськ Московської області.

Блог